Jau trešo gadu 3. martā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā Otolaringoloģijas klīnika kopā ar tās rezidentiem un Rīgas Stradiņa universitātes studentiem rīkoja Pasaules dzirdes dienai veltītu pasākumu. Dzirdes dienas seminārā piedalījās ap 50 apmeklētājiem, kas ir vairāk kā iepriekšējos gados, un septiņi Rīgas Stradiņa universitātes Otolaringoloģijas Studentu zinātniskā pulciņa studenti.
Viens no Dzirdes dienas pasākuma mērķiem ir atgādināt, ka cilvēkiem ir svarīgi izprast dzirdes problēmas un to, cik būtiski ir steidzami meklēt speciālista palīdzību. Seminārs sākās ar informatīvajām lekcijām, kurās varēja uzzināt par dzirdes anatomiju, fizioloģiju, dzirdes traucējumu agrīnu diagnostiku, ārstēšanu un citām ar dzirdi saistītām tēmām. Turpinājumā slimnīcas ārsti un studenti plakātu prezentācijās stāstīja par auss uzbūvi un dzirdes veidošanos, vates kociņu kaitējumu, mūzikas klausīšanās austiņās un kaitējumu dzirdei, auss nozīmi līdzsvara uztverē un vīrusu ietekmi uz dzirdi.
Uz Dzirdes dienu bija aicināts ikviens interesents. Pasākuma organizatoriem bija īpašs prieks par ģimenes ārstu ierašanos, jo, kā atzīst Stradiņa slimnīcas Otolaringoloģijas klīnikas virsārste Gunta Sumeraga, bieži vien ģimenes ārstam darba ikdienā rodas neskaidrības par to, kā pareizāk rīkoties un ko ieteikt pacientiem ar dzirdes problēmām. Jāpiebilst, ka Dzirdes dienas ietvaros varēja izmantot arī diagnostikas metodes: otoskopiju un kamertoņu testu.
Šī gada vienojošā tēma ir “Dzirdes aizsardzība – gudrs ieguldījums”. Kā skaidro, virsārste Gunta Sumeraga šī devīze vislabāk atspoguļotos ārstu izglītošanā un ikdienas darbā: “Laicīgi pamanot dzirdes problēmas, tās var veiksmīgāk ārstēt un pat novērst, savukārt, ja dzirdes zudums jau ir liels un neatgriezenisks, piedāvāt dzirdes aparātus un kohleāros implantus, kas ļauj cilvēkiem atgriezties darbā un dot savu artavu ekonomikas attīstībā.”
Nākamgad dzirdes dienā ir plānots veidot zibakciju, kuras laikā varēs bez maksas veikt dzirdes pārbaudi.