ECMO
Practical courses for testing and programming pacemakers / heart stimulators
Emotional intelligence & Stress Handling
Digitalization of management processes & Innovation in everyday processes
Praktiskais seminārs par aktualitātēm virtuālās realitātes rīku izmantošanā veselības aprūpes darbinieku tālākizglītībā.
3. un 4.decembrī, Rīgā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā norisinājās praktiskais seminārs “Easy use of virtual reality and augmented reality for Lifelong Learning in Healthcare”, projekta e-Hospital4Future ietvaros.
Praktiskā semināra mērķis bija sniegt ieskatu virtuālajā realitātē (VR), papildinātajā realitātē (AR) un jauktajā realitātē (MR) kā rīkos, kas atbalsta veselības aprūpes darbiniekus tālākizglītībā. Tāpat seminārā tika sniegti labās prakses piemēri, kā ar šo digitālo rīku palīdzību ir iespēja atvieglot medicīnas darbinieku ikdienu, norādot darba instrukcijas digitālā veidā darba vietā
Lektors: Joachim Gregoor (Hogeschool PXL) - Hogeschool PXL ir specializējusies kursu izstrādē, kas saistīti ar digitālajām prasmēm, veselības aprūpi un māszinībām.
Seminārā piedalījās Latvijas slimnīcu mācību koordinatori, medicīnas personāla tālākizglītības lektori, tehnoloģiju eksperti un IT speciālisti, ārsti un māsas ar interesi par IKT.
Projekta e-Hospital4Future tiek izstrādātas 19 tālākizglītības mācību programmas medicīnas jomā strādājošiem, ar mērķi, lai tās ir ikdienā pieejamas platformā: https://eh4future.eu/
Projekta jaunumiem sekojiet: /e-Hospital4Future
Seminārā apskatītās tēmas:
Tēma: 360° video ir vienkāršs veids, kā uztvert realitāti un izmantot to kā pamatu savas virtuālās realitātes lietotnes izstrādei.Kas ir VR un AR?
- Kas ir nepieciešams, lai izveidotu 360° video?
- Kā var izveidot 360° video?
- Kā izmantot ThingLink, lai atskaņotu 360° video?
- Kā ThingLink atvieglo satura bagātināšanu un publicēšanu?
- 360° video bagātināšana ar ThingLink.
- Scenārija izveide ar 360° video ThingLink.
- Virtuālās vides atskaņošana VR austiņās.
Tēma: Apvienojot 3D modeļus un Fectar.com, jūs varat izveidot savu papildinātās realitātes lietotni, lai atbalstītu veselības aprūpes darbinieku mācību procesu.
- Kas ir 3D modelis?
- Kā var izveidot savu 3D modeli?
- Skeneris ar iPad Pro - programmatūra: Scaniverse.
- Kādi soļi jāievēro, lai izveidotu papildināto realitāti Fectar.com?
- Kā publicēt papildināto realitāti lietotājiem?
__________________________________________
Aicinām piedalīties pasākumā: Workshop in Riga: Easy use of virtual reality and augmented reality for Lifelong Learning in Healthcare
Pasākums notiks projekta eh4future ietvaros, 3. un 4. decembrī (katru dienu līdz 3.5 h) Paula Stradiņa klīniskās universitātes Zinātniskā institūta 1.stāva zālē.
Pie mums viesosies lektors Joachim Gregoor (Hogeschool PXL , Beļģija) un viesi no Portugāles slimnīcas.
Tā būs meistarklase, kā izmantot virtuālās realitātes iespējas, izglītības procesos, ārstniecības procesos.
Pasākuma laikā tiks apskatītas dažādas virtuālās realitātes aplikācijas, tās kopīgi mācību laikā testēsim.
Vietu skaits pasākumā ir ierobežots – līdz 15 cilvēkiem.
Ja tomēr pēc pieteikšanās netiekat, lūdzu atrakstiet epastu uz adresi: zanda.zeberga@stradini.lv
Pieteikšanās:
Sadaļā Onsite events:
Workshop in Riga: Easy use of virtual reality and augmented reality for Lifelong Learning in Healthcare
Lūgums līdzi ņemt personīgo datoru.
__________________________________________
e-hospital4 future projekta ietvaros norit lekcija: Emocionālā inteliģence un stresa vadība
2024.gada 21.maija Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā norisinājās projekta “e-hospital4 future” pilotkursa klātienes apmācības “Emocionālā inteliģence un stresa vadība”. Projekta ietvaros tiek izstrādāti mācību moduļi veselības jomā strādājošiem, kas būs pieejami gan tiešsaistē, gan arī klātienes apmācību formā.
Kursa “Emocionālā inteliģence un stresa vadība” mērķis ir sniegt ieskatu, kā mazināt darbinieku ikdienas emocionālo stresu, sniedzot praktiskus paņēmienus un metodes emociju regulēšanai darba vidē un mājās, lai novērstu darbinieku izdegšanu un palielinātu emocionālo noturību, tādējādi atgriežot darbinieku produktivitāti.
Pēc apmācībām būs vieglāk:
- Izprast un regulēt emocijas darba vidē
- Atpazīt un novērst izdegšanas iestāšanos
- Pielietot vairākas vienkāršas, bet efektīvas metodes emociju pašregulācijai
- Pieņemt atbildīgus lēmumus, pamatojoties uz personīgajām un uzņēmuma vērtībām.
Mērķauditorija:
Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personas un cits slimnīcas personāls (administratīvais personāls)
Pēc dalībnieku ieteikuma tiks plānotas jaunas klātienes lekcijas.
Pēc kursa pabeigšanas tas būs pieejams apmācību platformā - https://eh4future.eu/
Ja jūs interesē kursa apguve, lūdzu, sazinieties ar: contact@e4future.eu
__________________________________________
Emocionālā Inteliģence un Stresa vadība
2024.gada 1. februārī Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā e-Hospital4Future ietvaros notika tiešsaistes pilotlekcija par tēmu "Emocionālā Inteliģence un Stresa vadība".
Lekciju galvenais mērķis bija iepazīstināt klausītājus ar metodēm, kā mazināt emocionālo stresu, piedāvājot praktiskas tehnikas un metodes, kas atzītas psihologu, kā arī slimnīcas darba vidē.
Lekcijas tēmas:
- Saprast un regulēt emocijas darba vidē.
- Atpazīt un novērst izdegšanas sākumu.
- Piemērot vairākas vienkāršas, bet efektīvas metodes savu emociju pašregulācijai.
- Stiprināt emocionālo inteliģenci, tādējādi izvairoties no konfliktiem un nesaprašanās darbavietā, kas var pasliktināt darba produktivitāti.
- Pieņemt atbildīgus lēmumus, balstoties uz personiskajiem un uzņēmuma noteiktajiem vērtību principiem.
Šis kurss ir domāts izglītošanai un pašpalīdzībai. Tas ir radīts, lai atbalstītu slimnīcas personālu, reaģējot uz pacientu atsauksmēm par komunikāciju un Covid-19 krīzi. Kursa materiāls neaizstāj medicīnas speciālistu sniegto atzinumu, diagnozi, ārstēšanu un palīdzību. Tas ir izveidots kā atbalsta pasākums ārstniecības personālam ikdienas darbā.
Kursos piedalījās Latvijas medicīnas māsas, ārsti, medicīnas atbalsta personāls un administratīvais personāls.
__________________________________________
EKMO – komandas darbs un metodoloģija
2024.gada 19.martā projekta e-Hospital4Future ietvaros, Zinātniskajā institūtā norisinājās apmācību kursa pilotprojekta “EKMO – komandas darbs un metodoloģija” apmācību kurss, kas sagatavots pateicoties autoru komandai dr. Edgaram Prozerovskim, dr. Katrīnai Rutkai un prof. Robertas Samalavičius.
Šajā kursā medicīnas speciālisti tika iepazīstināti ar EKMO (Ekstrakorporālo membrānas oksigenāciju) tehnoloģijas vēsturi, darba struktūru, aprīkojuma lietošanu un uzbūvi. Apmācību kursā tika skaidrotas EKMO indikācijas un kontrindikācijas, fizioloģiskās izmaiņas EKMO laikā, kā arī farmakoloģiskās un nefarmakoloģiskās EKMO ārstēšanas pamatprincipi. Tika apspriestas arī biežākās komplikācijas un darbības EKMO laikā, kā arī EKMO pārtraukšanas kritēriji un ētiskie aspekti saistībā ar šo tehnoloģiju.
Šis apmācību kurss ir svarīgs solis medicīnas aprūpes uzlabošanā un pacientu drošības nodrošināšanā. EKMO tehnoloģijas sapratne un pienācīga izmantošana var palīdzēt samazināt komplikāciju riskus.
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca sadarbībā ar projekta partneriem no Portugāles, Spānijas, Beļģijas, Norvēģijas, Itālijas un Lietuvas šobrīd strādā pie apmācību modeļiem, kas tiks izvietoti mācību platformā https://eh4future.eu/ un mācību moduļi būs pieejami medicīnas personālam.
__________________________________________
EKMO – komandas darbs un metodoloģija
No 2023.gada VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” kopā ar vadošajiem Eiropas veselības aprūpes speciālistiem, universitātēm un izglītības iestādēm strādā pie apmācību moduļu izstrādes veselības aprūpes speciālistiem projekta “e-Hospital 4 future” ietvaros.
Projekta ietvaros VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” sadarbībā ar partneriem no Portugāles, Spānijas, Beļģijas, Norvēģijas, Itālijas un Lietuvas izstrādās 20 apmācību moduļus, no kuriem Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca uzņēmusies vadību par kursiem - EKMO, Sirds stimulatori, Vadības procesu digitalizācija un inovācijas ikdienas procesos. Šobrīd projekta ietvaros ir tapuši pilotprojekti “Emocionālā inteliģence un izdegšanas novēršana” un “EKMO”, kuri tuvākajā laikā pirmie tiks izvietoti apmācību platformā.
19.martā plkst.12:00 aicinām pievienoties klātienes apmācību kursa “EKMO - komandas darbs un metodoloģija” prezentācijai, kas norisināsies VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”, Zinātniskā institūta 2.auditorijā (korpuss C2, 2.stāvs). Apmācību kursu aicināti apmeklēt – ārsti, māsas, rezidenti un studenti. Pasākums ir bez maksas visiem interesentiem.
___________________________
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca pievienojas projektam "e-Hospital 4 future"
Šis projekts ir vērsts uz veselības aprūpes apmācību uzlabošanu Eiropā. Projektā piedalās veselības aprūpes speciālisti no visas Eiropas, un tas ir vērsts uz apmācību moduļu izstrādi, kas nodrošinās veselības aprūpes speciālistiem prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas, lai labāk plānotu un pārvaldītu krīzes situācijas, nodrošinātu pacientu orientētu aprūpi un palielinātu slimnīcas kopējo kapacitāti.
Veselības aprūpes sistēmas Eiropā pēdējos gados ir bijušas spēcīgas spriedzes situācijās, īpaši ņemot vērā COVID-19 pandēmijas ietekmi. Tā rezultātā veselības aprūpes speciālistiem ir pieaugoša vajadzība būt aprīkotiem ar nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, lai efektīvi reaģētu uz veselības sistēmas krīzēm un nodrošinātu augstas kvalitātes pacientu aprūpi.
Pievienojoties projektam "e-Hospital 4 future", Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai būs iespēja sadarboties ar citiem veselības aprūpes speciālistiem no visas Eiropas, lai izstrādātu apmācību moduļus, kas pielāgoti veselības aprūpes speciālistu vajadzībām Latvijā un plašākā reģionā. Slimnīcai arī būs pieejams digitālo instrumentu un pakalpojumu klāsts, kas tiek attīstīts kā daļa no projekta un kas palīdzēs atvieglot digitālo pārveidošanu veselības aprūpes jomā un uzlabot veselības aprūpes profesionāļu prasmes.
Kopumā Paula Stradiņas klīniskās universitātes slimnīcas iesaistīšanās projektā “e-Hospital 4 future” ir pozitīvs attīstības virziens Latvijas veselības aprūpē. Iegūstot jaunus un modernus apmācību moduļus un digitālos instrumentus, veselības aprūpes speciālisti būs labāk aprīkoti, lai reaģētu uz krīzes situācijām un sniegtu augstas kvalitātes pacientu aprūpi jebkādos apstākļos.
Plašāka informācija par projekta misiju, mērķiem un projekta pozitīvo ietekmi atrodama mājas lapā https://eh4future.eu/ Ieskaties detaļās, izpēti mūsu iniciatīvas un sekosi līdzi jaunākajām ziņām, mēs strādājam, lai radītu ilgtspējīgu un cerību pilnu rītdienu.
|
Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the Health and Digital Executive Agency (HaDEA). Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them. |