Projekts “Medicīnas izglītības procesu attīstība un kapacitātes stiprināšana” (Ārlietu ministrijas līgums Nr.LV-59/ Nr. SKUS 376/23)
Projektu finansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Attīstības sadarbības politikas ietvaros.
Projekta partneri:
Ivane Javakhishvili Tbilisi valsts Universitātes medicīnas fakultāte (Gruzija)
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (Latvija)
Jauno ārstu asociācija (Latvija)
Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir Gruzijas publiskās pārvaldes kapacitātes stiprināšana, kas ietvers Ivane Javakhishvili Tbilisi valsts Universitātes Medicīnas fakultātes administratīvā un akadēmiskā personāla kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumus, pieredzes apmaiņu un zināšanu pārnesi (t.sk. digitalizācijas jomā), kā arī attīstīs pilsonisko sabiedrību, veicinot jauno ārstu - studentu iesaisti nevalstiskajā sektorā.
Projekta kopsavilkums:
Attīstības sadarbības projekta “Medicīnas izglītības procesu attīstība un kapacitātes stiprināšana” virsmērķis ir sniegt Latvijas zināšanas un labās prakses pieredzi Gruzijas izglītības un medicīnas jomā strādājošiem, lai uzlabotu sekojošas jomas: izglītība, veselība, laba publiskā pārvaldība.
Tāpat sadarbības projekta prioritātes attīstības sadarbības programmas līmenī:
- valsts pārvaldes attīstība un kapacitātes stiprināšana;
- pilsoniskās sabiedrības attīstība un demokrātiskas līdzdalības veicināšana;
- stiprināt sabiedrības izturību pret dezinformāciju,
- digitalizācija.
Projekta laikā veiktie uzdevumi:
• Izglītības pasākumi Ivane Javakhishvili Tbilisi valsts Universitātes administratīvajam un akadēmiskajam personālam, kvalifikācijas paaugstināšanai
• Izglītības pasākumi Ivane Javakhishvili Tbilisi valsts Universitātes studentiem
• Izglītības pasākumi Ivane Javakhishvili Tbilisi valsts Universitātes administratīvajam un akadēmiskajam personālam par ES standartiem izglītības sistēmā, t.sk. sniedzot Latvijas piemēru kā vienu no izglītības modeļiem
• Izglītības pasākumi digitālo rīku izmantošanai, lai uzlabotu pētniecības procesus un iegūtu precīzākus rezultātus – sadarbojoties Latvijas un Gruzijas laboratorijām
• Rezidentūras programmu pilnveide – rekomendācijas rezidentūras programmu uzlabojumiem
• Jauno ārstu iesaiste veselības jomas attīstībā valstī - interešu pārstāvēšana valsts, starptautiskās un citās organizācijās, izglītības, zinātnes, pētniecības jautājumos.
Projekta aktivitātes tika veiktas sniedzot:
• Pieredzes apmaiņu, konsultācijas, ekspertu konsultācijas
• Mācībspēku un administratīvā personāla apmācības
• Dalīšanās ar projekta rezultātiem ar plašākām akadēmiskajām un veselības aprūpes kopienām apmācību un pieredzes apmaiņas pasākumos
Projekta ietvaros notika 5 pieredzes apmaiņas vizītes no tām 2 Latvijā, bet 3 Gruzijā.
Projekta ietvaros izstrādātas rekomendācijas administratīvās kapacitātes stiprināšanai TSU (pieejamas šeit) un rekomendācijas medicīnas izglītības sistēmas pilnveidošanai (pieejamas šeit un PPT).
Projekta kopējais finansējums ir 133635.00 EUR.
Projektu no Slimnīcas pārstāvēja:
Prof. Dainis Krieviņš, Jūlija Stare, Aigars Reinis, Dagnija Straupmane, Svjatoslavs Kistkins, Inta Ignatjeva, Zanda Zēberga, Pēteris Ersts, Janita Veinberga, Undīne Bušmeistere, Ieva Bikava, Emil Sjundjukov, Evija Melbārde, Lilija Antoņēviča, Ilze Āboliņa.
Projektā no TSU piedalījās:
Prof. Dimitri Kordzai, prof. Maia Bitshinashvili, Nino Chikhladze, Keti Tsomaia, Lika Svanadze, Mikheil Jangavadze, Mariam Mkervalishvili, Irma Jikia, Akaki Abutidze, Nino Sharashidze, Nato Pitskhelauri, Tamar Rukhadze, Rusudan Qarseladze, Zurab Chkhaidze, Tea Chitadze.
Latvijas Jauno ārstu asociāciju pārstāvēja dr.Kārlis Rācenis.
Projekta ietvaros sasniegtie rezultāti:
• Projektā apmācības tika sniegtas 200 cilvēkiem Gruzijā (TSU akadēmiskajam personālam, administratīvajam personāla un medicīnas fakultātes studentiem).
• Pieredzes apmaiņas pasākumos Latvijā piedalījās 12 Gruzijas pārstāvji.
• Pieredzes apmaiņas pasākumos Gruzijā piedalījās 20 Latvijas pārstāvji.
• Projekts kopumā uzlaboja vienas organizācijas darbību Gruzijā - TSU.
• Projekta laikā novadīti 10 semināri un tajos apmācīti 200 Gruzijas partnera pārstāvji.
• Projekta īstenošanā tika sniegtas rekomendācijas par administratīvas kapacitātes stiprināšanu un ārstniecības personu izglītības procesiem Gruzijā.
Pateicamies par atbalstu projekta īstenošanā uzņemot un daloties pieredzē ar Gruzijas partneriem par savu darbu:
Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātei, LU P. Stradiņa medicīnas koledžai, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centram, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centram.
Īpaša pateicības Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai par sniegto iespēju šo projektu īstenot un Ārlietu ministrijas atbalstu projekta īstenošanā. Tāpat īpaša pateicība Latvijas vēstniecībai Gruzijā par atbalstu vizīšu organizēšanā un pasākumu īstenošanā.
Ar projekta ietvaros sagatavotajiem dokumentiem var iepazīties ŠEIT.