Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

AAGA un pneimonologa konsultācija pacientiem, kuriem nepieciešama skābekļa terapija mājās

Arteriālo asiņu gāzu analīze (AAGA) ir metode, ar kuras palīdzību var spriest par skābekļa, ogļskābās gāzes un pH līmeni arteriālajās asinīs. Skābekļa līmenis arteriālajās asinīs parāda, cik daudz skābekļa no apkārtējās vides gaisa nonāk organismā, pacientam ieelpojot. Ogļskābā gāze ir organisma vielmaiņas produkts, kas tiek izelpots caur plaušām. Ogļskābās gāzes līmenis asinīs liecina par to, cik labi plaušas var izvadīt to apkārtējā vidē, cilvēkam izelpojot. pH līmenis parāda skābju-bāzu līdzsvaru organismā.

Uz AAGA ģimenes ārsts nosūta pacientus, kuriem ir nepieciešama pastāvīga skābekļa terapija mājās. Pastāvīga skābekļa terapija mājās var būt nepieciešama dažādu slimību gadījumā, visbiežāk tā ir hroniska obstruktīva plaušu slimība, pulmonāla hipertensija,  neiromuskulāras slimības u.c.

Lai saņemtu valsts apmaksātu pastāvīgu skābekļa terapiju mājās, pacientam uz arteriālo asiņu gāzu analīzi jāierodas divas reizes ar vismaz 3 nedēļu starplaiku slimības remisijas periodā.

Procedūra:

AAGA veic no asiņu parauga, ko iegūst, punktējot artēriju parasti plaukstas locītavas rajonā. Pirms punkcijas ārsts satausta artēriju, nodezinficē ādu un ievada tievu adatiņu, lai iegūtu asins paraugu. Artērijas punkcija var būt nedaudz sāpīgāka par parauga ņemšanu no vēnas.

Iespējamās komplikācijas var būt:

  • Viegls reibonis vai nelabuma sajūta punkcijas laikā
  • Dažreiz nepieciešami atkārtoti dūrieni, lai varētu atrast artēriju
  • Sāpes punkcijas vietā
  • Asiņošana
  • Hematoma punkcijas vietā

Lai pierakstītos uz AAGA, lūdzam, zvanīt uz vienoto pieraksta tālruni 67069280