Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Multiplās sklerozes centrs

Multiplās sklerozes centrs veic pacientu ārstēšanu un novērošanu jau no 2011. gada un šajā laikā centrs ir uzņēmis vairākus simtus pacientu. Centrā strādājošie speciālisti ir pārliecinājušies, ka katrs šīs slimības gadījums ir individuāls. Lai sniegtu pēc iespējas kvalitatīvāku ārstēšanu, katram pacientam tiek piemērota atbilstošākā terapija un tiek veidota multidisciplinārā komanda.

Multiplās sklerozes centrā darbojas augsti kvalificēti speciālisti (gan neirologi, gan citu specialitāšu ārsti, kuru ieguldījums var uzlabot ārstēšanas rezultātus – neiroradiologi, rehabilitologi, imunologi, oftalmologi, fizioterapeiti, logopēdi, urologi un citi). Regulāri centrā notiek demielinizējošo saslimšanu konsīliji, kuru laikā tiek noteikta diagnoze. Ja multiplās sklerozes diagnoze tiek uzstādīta, nekavējoties pacients tiek informēts par terapijas iespējām. Terapija tiek mērķtiecīgi piemeklēta katram pacientam, lai pēc iespējas palēninātu slimības gaitu un uzlabotu dzīves kvalitāti; ārstēšanas principi tiek balstīti uz pasaulē un Latvijā apstiprinātām multiplās sklerozes ārstēšanas vadlīnijām.

Centrā ir iespēja veikt jaunākās laboratoriskās analīzes (oligoklonālu ķēžu noteikšana, akvaporīna 4 antivielas, mielīna oligodendrocītu glikoproteīnu antivielas) un magnētiskās rezonanses izmeklējumus, lai iegūtu nepieciešamos datus agrīnai slimības diagnostikai. Diferenciālās diagnostikas gadījumā tiek pielietota plaša izmeklēšana ar mūsdienīgām metodēm (digitālā subtrākcijas angiogrāfija, citu autoimūno saslimšanu diagnostika). Centrs sadarbojas arī ar citām slimnīcā esošām struktūrām - sadarbībā ar Oftalmoloģijas klīniku pacientiem ar redzes traucējumiem ir iespējams veikt optiskās koherences tomogrāfiju, redzes izsauktus potenciālus, savukārt, pacientiem ar kustību traucējumiem ārstēšanā tiek iesaistīti rehabilitologi un fizioterapeiti.

Multiplās sklerozes centra pacientu konsultēšana, izmeklēšana, ārstēšana un novērošana notiek ambulatorā nodaļā, dienas stacionārā vai neiroloģijas klīnikas stacionārā. Speciālisti nodrošina individuālu pieeju, ilgstošu novērošanu, kā arī ne mazāk svarīgo pacienta un tuvinieku apmācību. Neatliekamos gadījumos vai, rodoties jautājumiem, pacientiem ir nodrošināta iespēja konsultēties telefoniski.  Slimības paasinājumu gadījumos pacientam tiek nodrošināta stacionēšana Neiroloģijas nodaļā vai Neiroloģijas profila dienas stacionārā terapijas saņemšanai.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā Multiplās sklerozes centra speciālisti regulāri pilnveido savas zināšanas Eiropas un pasaules mēroga izglītojošos pasākumos, konferencēs. Klīnikas ārsti regulāri veic apmācību un katru gadu rīko MS konferences Baltijā ar šīs jomas vadošo speciālistu un vieslektoru piedalīšanos, veic zinātnisko darbību, piedalās jauno medikamentu klīniskajos pētījumos starptautisko zinātnisko pētījumu ietvaros, kuros pacientu piedalīšanās ir bezmaksas.

Pacientus Multiplās sklerozes centrā konsultē ambulatorā nodaļā - prof. Andrejs  Millers, dr. Alīna Flintere-Flinte un aprūpi nodrošina Multiplās sklerozes māsas Līga Paņina un Ginta Vanaga.

Pieraksts pie speciālistiem ir iespējams, zvanot  multiplās sklerozes māsai pa tālr. 22085748 vai PSKUS reģistratūru pa tālr. 67069280. Jautājumu vai neskaidrību gadījumos iespējams sazināties arī rakstiski: ms.centrs@stradini.lv