2025.gada 30. jūnijā Norvēģijas pilsētā Moldē notika starptautiskā sadarbības projekta “e-Hospital4Future” (Building future through an innovated and digital skilled hospital) noslēguma pasākums, kurā tika prezentēti projekta rezultāti. Projektā sadarbojās veselības aprūpes un izglītības eksperti no septiņām Eiropas valstīm, tostarp Latvijas, ar mērķi veicināt veselības aprūpes speciālistu digitālo un profesionālo prasmju attīstību, izstrādājot 19 mācību moduļus, kas izvietoti mācību platformā www.eh4future.eu.
Projektu koordinēja Portugāle, sadarbībā ar partneriem no Spānijas, Beļģijas, Norvēģijas, Itālijas, Latvijas, kā arī asociētajiem partneriem no Bosnijas un Hercegovinas un Lietuvas. Latviju projektā pārstāvēja Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, izstrādājot mācību moduļus un projekta laikā piedaloties mācību kursu prezentēšanā Latvijā un projekta partnervalstīs.
Kopumā projekta ietvaros tika izstrādāti 19 daudzveidīgi mācību moduļi, kas aptver trīs būtiskus kompetenču blokus: digitālās prasmes, profesionālās prasmes un komunikācijas prasmes. Šie mācību resursi jau ir palīdzējuši uzlabot vairāk nekā 1700 veselības aprūpes profesionāļu zināšanas visā Eiropā, un tie ir pieejami tiešsaistē: www.eh4future.eu.
Papildus mācībām online vidē platformā, projekta laikā tika organizētas klātienes apmācības (t.i. kursi, konferences, praktiskās apmācības, lektoru apmācības), kuras dalībnieki novērtēja kā efektīvu metodi zināšanu padziļināšanai un starptautiskās sadarbības veicināšanai. Latvija izstrādāja 4 mācību moduļus, kuri tika prezentēti Latvijā un projekta partnervalstīs Portugalē, Beļģijā, Itālijā, Norvēģijā:
T4.3 Ekstrakorporāla membrānu oksigenācija: attīstība, komandas darbs un metodoloģija
T4.4 Elektrokardiostimulatoru pārbaude un programmēšana: sirds stimulatori
T4.15 Emocionālā inteliģence un stresa pārvaldība
T4.17 Vadības procesu digitalizācija un inovācijas ikdienas procesos
Tāpat projekta ietvaros Latvijā tika organizēti kongresi un mācību aktivitātes, kurās apmācības tika aicināti vadīt projekta eksperti no Beļģijas, Portugāles, Spānijas, Norvēģijas.
Noslēguma pasākumā Moldē partneri vienprātīgi uzsvēra projekta turpinājuma nepieciešamību, lai turpinātu jaunu mācību moduļu izstrādi un sniegtu iespēju turpināt staprtautisko lekciju apmaiņu starp projekta partnervalstīm.
Plašāka informācija par projektu, apmācību resursiem un nākotnes iecerēm pieejama: www.eh4future.eu