Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Stradiņa slimnīca pirmajā pusgadā ārstējusi vairāk pacientu un ieviesusi inovatīvas ārstniecības metodes

03.10.2024

2024. gada pirmajā pusgadā VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” (PSKUS) stacionārā ārstējušies 24 650 pacientu, kas ir par teju tūkstoš pacientu vairāk nekā 2023. gada pirmajā pusgadā, kā arī veiktas 156 957 ambulatorās konsultācijas jeb par 8,7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Slimnīcas pakalpojumu klāsts papildināts ar vairākām jaunām diagnostikas un ārstniecības metodēm, kā arī modernām medicīnas iekārtām, nodrošinot Baltijā līdz šim nebijušas ārstniecības iespējas.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos PSKUS veiktas 30 216 ķirurģiskas operācijas, tai skaitā orgānu – nieru, radzenes, sirds, aknu – transplantācijas operācijas. Salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu operāciju skaits palielinājies par 689.

Lai pacientiem piedāvātu plašāku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, šī gada pirmajos sešos mēnešos nodrošinātas 15 287 attālinātas konsultācijas, kas ir par 86,6% vairāk nekā 2023. gada pirmajā pusgadā. Vienlaikus lielais pieprasījums pēc valsts apmaksātām speciālistu konsultācijām ietekmējis gaidīšanas ilgumu, kas pieaudzis vidēji par 30%, atsevišķās jomās pārsniedzot pat pusgadu. Vislielākās rindas ir uz valsts apmaksātiem kardioloģiskajiem izmeklējumiem, ultrasonogrāfiju, doplerogrāfiju un magnētiskās rezonanses izmeklējumiem.

“PSKUS augstu novērtē 2024. gadā piešķirto papildu finansējumu, tomēr būtiski vēl šogad valstiskā mērogā risināt pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu Latvijas iedzīvotājiem. Pagaidām slimnīca ir saglabājusi un nodrošina resursus, lai varētu sniegt pakalpojumus ne mazākā apmērā kā pirms pandēmijas. Lielas cerības liekam uz pakalpojumu pieejamības uzlabošanu pēc jaunā A2 korpusa būvniecības noslēguma līdz 2026. gada beigām,” saka PSKUS valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis.

Uzlabojot vides pieejamību un slimnīcas infrastruktūru, pirmajā pusgadā turpinājies intensīvs darbs arī pie citiem būvniecības projektiem, pacientu lietošanā nododot ekspluatācijā Sirds ķirurģijas, anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas telpas, asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāli un sirds ķirurģijas operāciju bloku, kā arī telpu scintigrāfijas izmeklējumiem. Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle papildināta ar modernu robotizētu attēlveidošanas sistēmu – hibrīdangiogrāfu, kas ļauj veikt sarežģītas asinsvadu operācijas mazinvazīvā veidā un ir pirmā šīs paaudzes hibrīdoperāciju zāles iekārta Baltijā.

Slimnīcas pakalpojumu klāstam pievienoti vairāki jauni pakalpojumi: darbu uzsācis Mutes veselības kabinets, pieejams jauns izmeklējums – aknu fibroskenēšana, bet Parkinsona slimības pacientiem pieejama jauna medikamentoza terapija ar apomorfīnu, kas būtiski uzlabo dzīves kvalitāti un samazina negaidītu simptomu parādīšanos. Maksas pakalpojumu klāsts papildināts ar flebologa un neonatologa konsultācijām.

PSKUS un tās speciālisti demonstrējuši izcilību arī insulta ārstniecībā. Maijā Insulta vienība saņēmusi augstāko – dimanta – pakāpes apbalvojumu Angels Awards par Eiropas Insulta organizācijas stingru kvalitātes kritēriju izpildi 2023. gadā. Savukārt PSKUS radiologi sadarbībā ar Latvijas mākslīgā intelekta risinājumu izstrādātāju “Apply” radījuši risinājumu “Sinapse”, kas ar datorredzes palīdzību slimnīcās palīdz ātrāk diagnosticēt insultu. Risinājums tiek izmantots kopš maija, uzrādot 80% efektivitāti.

Gada sākumā sabiedrībā aktualizēta orgānu transplantācijas nozīme dzīvības glābšanā, aicinot iedzīvotājus veikt atzīmi www.e-veseliba.lv par savu orgānu ziedošanu pēc nāves. Papildus tam uzsākts darbs pie plaušu transplantācijas pacientu plūsmas plānošanas. Darbu sācis arī Antimikrobiālās rezistences (AMR) kompetences centrs ar mērķi koordinēt un uzlabot cīņu pret AMR Latvijas slimnīcās, veicinot sadarbību starp ārstniecības iestādēm, valsts pārvaldes iestādēm un starptautiskajiem partneriem un paaugstinot sabiedrības izpratni par AMR riskiem.

PSKUS pirmā pusgada neto apgrozījums ir 96 milj. eiro, kas par 17% vairāk nekā 2023. gada pirmajā pusgadā. Pārskata perioda zaudējumi sasniedza 1,5 milj. eiro, kas ir par 5,7 milj. eiro mazāki zaudējumi, salīdzinot ar atbilstošo 2023. gada perioda finanšu rezultātu. Kopējais investīciju apjoms sasniedza 5,25 miljonus eiro – infrastruktūras attīstībā ieguldīti 3,19 miljoni eiro, medicīnas iekārtās 1,18 miljoni eiro un IT/IS tehnoloģijās 0,51 miljons eiro.  

Jaunākie raksti

Stradiņa slimnīca ziņo, ka ir iestājies gripas epidēmiskais periods

Stradiņa slimnīca ziņo, ka ir iestājies gripas epidēmiskais periods

Stradiņa slimnīcas darba laiks svētku periodā

Stradiņa slimnīcas darba laiks svētku periodā

Stradiņa slimnīcai iegūst Zelta kategorijas novērtējumu Ilgtspējas indeksā 2024

Stradiņa slimnīca iegūst Zelta kategorijas novērtējumu Ilgtspējas indeksā 2024