VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” Zinātniskais institūts sadarbībā ar Moldovas Neatliekamās palīdzības institūtu veiksmīgi realizē projektu “Stiprināt pilsonisko sabiedrību, uzlabojot sabiedrības noturību pret dezinformāciju, veicinot stratēģisko komunikāciju un sadarbību”.
Projekta primārā mērķa grupa ir Moldovas neatliekamās palīdzības institūts un tā darbinieki, kuriem tiek nodrošinātas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas tādās jomās kā sekmīga komunikācija pandēmijas laikā veselības aprūpes iestādēs un sabiedrībā kopumā par jautājumiem, kas skar Covid-19, vakcinācijas nepieciešamību, kā arī komunikāciju ar bēgļiem no Ukrainas. Sadarbības ietvaros Moldovas pārstāvji piedalās pieredzes apmaiņas pasākumos ar mērķi iepazīt klātienē darbu, ko veic Stradiņa slimnīca, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, citas ārstniecības iestādes Latvijā, kā arī pacientu biedrības. Tāpat šajos pasākumos piedalās projekta sadarbības partneru pārstāvji no Moldovas Veselības ministrijas, masu saziņas līdzekļiem un nevalstiskajām organizācijām.
Sekundārā mērķa grupa ir nozares profesionāļi, kas komunicē un sadarbojas ar bēgļiem un kas varēs savā ikdienā piemērot papildinātās vadlīnijas.
Divu gadu garumā Moldovas un Latvijas darba grupas veiks intensīvu darbu gan attālinātās sesijās - daloties iestāžu un to darbinieku pieredzē, gan klātienes vizītēs. Augusta vidū Latvijas darba grupa viesojās Moldovā, lai iepazītos ar kolēģu pieredzi, iztirzātu dažādus aktuālos jautājumus, dalītos savā pieredzē, pārrunātu nozares darbinieku aktuālās vajadzības stratēģiskās komunikācijas vadībā un darbotos pie vadlīniju izveides komunikācijai ar sabiedrību, veicinot sabiedrības noturību pret dezinformāciju.
Arī šajā projektā jau paveiktā un vēl plānotā darba nozīmīgumu atzina Moldovas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Adrians Roša (Andrian Roşa). Tikšanās laikā vēstniecībā īpaši tika iezīmēts Moldovas Republikas kā Eiropas savienības kandidātvalsts attīstības ceļš un nepieciešamība pēc pieredzes apmaiņas.
Šonedēļ Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā viesojas Moldovas darba grupa, lai klātienē strādātu pie stratēģiskās komunikācijas un tās vadības jautājumiem, kā arī precizētu tālākās sadarbības modeļus abu dalībvalstu starpā. Tāpat Moldovas darba grupa iepazinās ar Latvijas sadarbības partneru – Stradiņa slimnīcas, SPKC, biedrības Par sirdi.lv, NMPD - darba aktualitātēm un progresu cīņā pret dezinformāciju. Misijas dalībniece Inga Pasecinic, Veselības politikas stratēģiskā centra vadītāja Moldovā, pēc izglītības kardioloģe, izmantoja iespēju iepazīties ar Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centra darbu, kā arī izpētīt Ekstrakorporālā orgānu atbalsta terapijas centrā izmantotās medicīnas tehnoloģijas un to pielietojumu.
No kreisās- Daiņus Gilis, Ekstrakorporālā orgānu atbalsta terapijas centra koordinators, Prof. Eva Strīķe, PSKUS Galvenais ārsts, Inga Pasecinic, Veselības politikas stratēģiskā centra vadītāja Moldovā.
Moldovas Republika ir viena no Latvijas prioritārajām attīstības sadarbības partnervalstīm gan divpusējos projektos, gan ES programmu ietvaros. Projekts tiek īstenots Ārlietu ministrijas uzraudzītā Granta projektu konkursa “Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs 2022. un 2023. gadā” ietvaros.