Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (Slimnīca) Zinātniskā institūta atbalstu Slimnīcas starpdisciplinārā komanda gūst vērtīgu pieredzi, Karolinskas universitātes klīnikā Huddinge, Stokholmā.
Pieredzes apmaiņas vizītes laikā Slimnīcas komanda piedalījās 7 aknu transplantācijās pacientiem ar primāru sklerozējošu holangītu, alkohola izraisītu aknu cirozi, kā arī žultsceļu atrēziju 6 mēnešus vecam bērnam. Divas bija dzīvā donora nieru transplantācijas, kur nefrektomija tika veikta laparaskopiski ar Da Vinci robota palīdzību, bet viena miruša donora nieru transplantācija. Kolēģi piedalījās ķirurģiskās aktivitātēs, ieskaitot multiorgānu donora izmantošanu.
Vērtīga pieredze gūta novērojot operāciju māsu sagatavošanās procesu pirms operācijas etapā, anestēzijas māsu darbību, nodrošinot infūzu un monitoringa pieeju pirms operācijas, dažādas pieejas anestēzijas vadīšanai, kā arī asins zuduma kompensācijas principus. Tāpat gūta pieredze novērojot specifiskas ķirurģiskas tehnikas operācijas realizācijā, pieeju pacientu novērošanā un pēcoperācijas perioda vadīšanā intensīvajā terapijā, ieskaitot imūnsupresiju, orgānu specifisku un simptomātisku ārstēšanu. Kolēģiem bija iespēja iepazīties ar pacientu iekļaušanas principiem transplantācijas gaidīšanas sarakstā, pacientu aprūpes principiem, dietologa lomu pacientu sagatavošanā pirms operācijas un pēcoperācijas barošanas algoritma pielietošanā.
Slimnīcas darbinieki, kas piedalījās šajā projektā, augstu novērtē arī gūto pieredzi novērot transplantācijas klīnikas darba organizāciju pilnā apjomā, iespēju piedalīties klīnikas ikdienas sanāksmēs, nodaļas apgaitās transplantācijas, intensīvās terapijas, kā arī pēcoperācijas nodaļās.
Projektu finansiāli atbalstīja Veselības ministrija Veselības ministrijas
ESF projekta Nr.9.2.6.0/17/I/001“Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla
Kvalifikācijas uzlabošana” ietvaros (pieciem dalībniekiem) un Nacionālais Veselības dienests (pieciem dalībniekiem).