Par to, kādas nodaļas atradīsies jaunajā ēkā, un kādas telpas atbrīvosies esošajos korpusos, stāsta slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs.
Pēdējo mēnešu laikā esmu bieži apmeklējis jauno slimnīcu un, ieejot jaunajā korpusā, varu teikt, ka pacientus sagaida plašas, gaišas, modernas un plānojuma ziņā pārdomātas telpas.
Šis ir liels solis uz priekšu pacientu ārstēšanā un aprūpē, līdz ar kuru ikdienā ienāks pārmaiņas. Ārsti un māsas strādās jaunā pacienta aprūpes modelī, un galvenais ieguvējs būs pacients. Jaunajā korpusā būs pieejamas jaunas tehnoloģijas un efektīvākas, modernākas ārstēšanas metodes. Ir sen zināms, ka ārstēšanas jaunās, gaišās telpās veicina atveseļošanos.
Kopā jaunuzceltā platība aizņem vairāk nekā 30 tūkstošus kvadrātmetru. Ēkas nulles līmenī atrodas divi pazemes stāvi, kur izvietoti savienojošie gaiteņi ar esošajiem slimnīcas korpusiem, inženiertehniskie mezgli, tehniskās telpas. Sešos virszemes stāvos notiks ambulatorais un stacionārais darbs.
1.stāvs - poliklīnika, diagnostiskie radioloģijas izmeklējumi, asins un citu bioloģisko materiālu noņemšanas kabinets laboratorijas vajadzībām, reģistratūras.
1. stāvā atradīsies konsultāciju un izmeklējumu kabineti. Ienākot pa galveno ieeju stiklotajā ātrijā, pacienti varēs doties uz poliklīnikas reģistratūru, vai plānveida pacientu uzņemšanas reģistratūru, ja pacients ieradies stāties stacionāra vai dienas stacionāra nodaļā, kā arī reģistratrēties diagnostiskajiem radioloģiskajiem izmeklējumiems.
Šeit paredzētas arī telpas pacientu ērtībām – garderobe, kafejnīca, tirdzniecības vietas, interaktīvie informatīvie stendi.
Ar plašu un ērtu liftu būs iespējams nokļūt uz nodaļām. Jaunajā korpusā atradīsies:
• 10. gastroenteroloģijas nodaļa,
• 8. nefroloģijas nodaļa
• 2. nieru transplantācijas nodaļa,
• 26. saistaudu sistēmas slimību un artroloģijas nodaļa,
• 9. endokrinoloģijas nodaļa,
• 4. uroloģijas nodaļa,
• 15. otorinolaringoloģijas nodaļa,
• 44. gastroenteroloģijas nodaļa,
• Aroda un radiācijas medicīnas centra stacionārā nodaļa
• Akūtā vispārīgās medicīnas nodaļa, kas tiks izveidota jaunajā korpusā,
• Apvienotā laboratorija, kas līdz šim atradās piecās dažādās vietās, jaunajā korpusā būs vienā ēkas spārnā.
• Asins sagatavošanas kabinets, kas atrodas 25. korpusā, arī pārcelsies uz jaunajām telpām (Asins kabinets paliks 108. korpusā).
• Endoskopiju nodaļa.
• Ķirurģijas stacionārs otorinolaringoloģijas un uroloģijas pacientiem, kurā atradīsies gan dienas stacionārs, gan tiks veiktas ķirurģiskās operācijas stacionārajiem pacientiem.
• Dienas stacionārs otorinolaringoloģijas, uroloģijas, endokrinoloģijas, reimatoloģijas, neiroloģijas un plaušu slimību profilos.
Jaunajā korpusā būs Centrālā sterilizēšanas nodaļa, tehniskās apkopes telpas, datu centrs, ārstu darba kabineti.
Saistībā ar darba uzsākšanu jaunajā korpusā aktuāli ir ne tikai jaunu telpu un aprīkojuma jautājumi, bet arī izmaiņas darba organizācijā, piemēram, pacientu ēdināšana stacionārā, plānojot ieviest paplāšu sistēmu, vienota uzkopšanas servisa un kvalitātes nodrošināšana, medikamentu elektroniska pasūtīšana un citi procesiefektīvāka darba rezultāta sasniegšanai.
Pārceļoties uz jauno korpusu, atbrīvosies atsevišķi izvietotie korpusi, kuri nav savstarpēji savienoti ar gaiteņiem. Tie būs 7., 10., 11. korpuss, daļēji 38. korpuss. Atbrīvosies telpas 32. korpusā, kad pārcelsies Apvienotā laboratorija, tāpat arī Imunoloģijas laboratorijas telpas 37. korpusā.
Samērā daudz telpu atbrīvosies 23., 24., 25. korpusā, jo pārcelsies 2., 8., 4., 10., 44. nodaļa, Endoskopijas nodaļa, Asins sagatavošanas kabinets.
Šobrīd tiek strādāts pie atbrīvoto telpu plāna izveides. Tiek plānots, ka Aroda un radiācijas medicīnas centrs no 40. korpusa pārcelsies uz atbrīvoto 38. korpusu. Tāpat ne visas struktūrvienības pārcelsies pilnībā – piemēram, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tiks veikti esošajās telpās 15. korpusā.
Līdz ar jaunas platības iegūšanu, visas vecās ēkas tiešai ārstniecības un aprūpes darbībai nebūs nepieciešamas, tāpēc, plānojot telpas, tiks ņemts vērā, vai tās ir savienotas ar kopējiem korpusu savienojošajiem gaiteņiem, kas ir būtiski ārstniecībai. Šajā procesā tiks izvērtēts, kādā platībā telpas iespējams izmantot, piemēram, zinātnes vai izglītības mērķiem.