Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Veselības ministre darba vizītē apmeklē Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu

20.01.2023

20. janvārī veselības ministre Līga Meņģelsone ieradās darba vizītē Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, lai iepazītos ar slimnīcu, tās darba organizāciju, slimnīcas valdes un padomes locekļiem, kā arī uzklausītu slimnīcas Medicīnas padomes un Medicīnas aprūpes konsultatīvās padomes skatījumu uz slimnīcas darbu šodien, tās attīstību un nākotni.

Vizītes iesākumā ministre iepazinās ar slimnīcas Medicīnas padomes un Medicīnas aprūpes konsultatīvās padomes locekļiem, kā arī uzklausīja ārstniecības un aprūpes personāla stāstījumu par slimnīcas attīstības iespējām un nākotnes redzējumu. Kā galvenie veiksmīgas slimnīcas attīstības stratēģijas pieturpunkti no slimnīcas vadošo speciālistu puses tika minēti:

  • uz pacientu orientēta ārstniecības un aprūpes izcilība;
  • motivēti darbinieki, kuri sadarbojas vienotā slimnīcas komandā;
  • ilgtspējīga un atbildīga attīstība;
  • zināšanu jaunrades un pārnese

Kā aktuāli jautājumi, kuri rada izaicinājumus darba nodrošināšanā, tika iezīmēti personālresursa nepietiekamība specialitātēs, ar darba intensitāti saistītā pārslodze, paaudžu nomaiņa un atalgojuma jautājumi.

Iepazīstinot ar aktuālo situāciju slimnīcas darba nodrošināšanā, PSKUS valdes un padomes locekļi apstiprināja – ja vēlamies Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošu medicīnisko aprūpi – darāmā ir ļoti daudz. Galvenie jautājumi skar ārstniecības nodrošināšanai nepieciešamos resursus, piemēram, medikamentu un medicīnas preču iegādei nepieciešamo finansējumu, jo to izmaksas būtiski pieaugušas. Nenoliedzami aktuāli ir arī atalgojuma jautājumi, slimnīcas jaunās ēkas būvniecība un tās pabeigšanas termiņi, pacienta ceļš uz nepieciešamo ārstniecības pakalpojumu saņemšanu.

Daļa no darba vizītes tika veltīta arī slimnīcas Zinātniskā institūta un Klīnisko pētījumu centra iepazīšanai. Ministre viesojās arī slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā, apskatot arī  jauno moduļu piebūvi, kas būtiski uzlabojusi darba apstākļus NMC.  Jaunajā korpusā ministrijas delegācija iepazinās ar Poliklīnikas darbu, kā arī viesojās Otorinolaringoloģijas nodaļā.

Vizīti noslēdzot, PSKUS un ministrijas pārstāvji vienojās par turpmākā dialoga tēmām. 

 

Jaunākie raksti

Latvijas zinātnieki pārsteidz pasauli ar inovācijām miega apnojas ārstēšanā

Latvijas zinātnieki pārsteidz pasauli ar inovācijām miega apnojas ārstēšanā

Sirsnīgi sveicam mūsu slimnīcas Krūts slimību centra vadītāju profesoru Arvīdu Irmeju,

Sirsnīgi sveicam Krūts slimību centra vadītāju profesoru Arvīdu Irmeju

Pasniegta Dr. Paula Aldiņa piemiņas stipendija infektoloģijā

Pasniegta Dr. Paula Aldiņa piemiņas stipendija infektoloģijā