Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Stradiņu lepnums – 2024 apbalvošanas ceremonijā apbalvotas labākās Stradiņa slimnīcas māsas

21.05.2024

Noslēdzot Māsu un vecmāšu nedēļu, svinīgā pasākumā apbalvotas Stradiņa slimnīcas māsas, kuras izcēlušās ar savu darbu un ieguldījumu slimnīcas darbībā.  Pasākuma laikā pasniegti apbalvojumi Stradiņu lepnums – 2024 un Atzinības raksti. Stradiņu lepnums simbolizē pateicību, atzinību un novērtējumu par godprātīgu, atbildīgu un profesionālu darbu. Labākos darbiniekus sveica Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis, valdes locekle Džineta Heinrihsone un galvenā māsa Eva Cela.

Noslēdzot Māsu un vecmāšu nedēļu, Stradiņa slimnīcā 17.maijā notika jau tradicionālā Stradiņu lepnums – 2024 apbalvošanas ceremonija, apbalvojot tās piecas māsas, kuras izcēlušās ar savu darbu un ieguldījumu. Stradiņu lepnuma apbalvojums simbolizē pateicību, atzinību un novērtējumu par godprātīgu, atbildīgu un profesionālu darbu.

Pēc iesniegto pieteikumu izskatīšanas un izvērtēšanas, Stradiņa slimnīcas apbalvojuma komisija balvas Stradiņu lepnums – 2024 saņemšanai izvirzīja piecas māsas. Sirsnīgi sveicam balvu saņēmējas:

  • Dace Jakovicka, Asinsvadu ķirurģijas nodaļas virsmāsa;
  • Lelde Jurkāne, Onkoloģijas dienas stacionāra māsa koordinatore;
  • Dina Erdmane-Hermane, Operāciju bloka C atbildīgā māsa;
  • Sanita Kazaine, Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vispārējās aprūpes māsa;
  • Teresa Makovska, Ķirurģijas nodaļas vispārējā aprūpes māsa.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis uzsver: “Māsas un vecmātes ir tās, kuras ikdienā gādā par mūsu veselību un labklājību, taču bieži vien šis nenovērtējamais darbs paliek aizkulisēs. Tāpēc ir īpaši svarīgi godināt un izcelt māsu un vecmāšu profesiju, jo viņu ieguldījums ir būtisks ne tikai individuālai pacientu labklājībai, bet arī visai veselības aprūpes sistēmai kopumā. Mūsu māsas un vecmātes ir veselības aprūpes asinsrite, sirds un dvēsele – bez jūsu rūpēm veselības aprūpes sistēma vienkārši nespētu darboties.”

Arī valdes locekle Džineta Heinrihsone uzsver māsu un vecmāšu lomu kopējā veselības aprūpes sistēmā: “Jūs katru dienu sniedzat ne tikai medicīnisko aprūpi, bet arī emocionālo atbalstu, mierinājumu un cerību tiem, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams. Jūsu spēja būt stiprām un iejūtīgām pat visgrūtākajos brīžos ir patiesi iedvesmojoša. Mēs apzināmies, cik daudz pūļu un enerģijas prasa jūsu darbs. Jūsu nesavtība un gatavība palīdzēt citiem ir pelnījusi vislielāko atzinību un cieņu. Paldies par jūsu neatlaidību, pacietību un sirsnību. Jūs esat mūsu varones un lepnums, kas ik dienas ienes gaismu un cerību to dzīvēs, kuriem nepieciešama jūsu palīdzība. Paldies, ka esat šeit, lai rūpētos par mūsu pacientiem!”

Galvenā māsa Eva Cela izteica dziļāko pateicību un apbrīnu par kolēģu nenogurstošo darbu, uzticību un sirds siltumu, kas ikdienā tiek sniegts visiem pacientiem: “Rūpes, uzmanība un profesionalitāte padara pasauli labāku, un katra sniegtā palīdzība ir nenovērtējama dāvana, kas dziedina ne tikai ķermeni, bet arī dvēseli. Novēlu ikvienam kolēģim saglabāt zinātkāri un nepārtrauktu izglītošanos, lai vienmēr būtu soli priekšā izaicinājumiem un saglabāt emocionālo līdzsvaru turpinātu sniegt vislabāko iespējamo ārstniecību un aprūpi. Lai jūsu ceļā vienmēr ir jaunas zināšanas, kas bagātina jūs gan profesionāli, gan personīgi. Nezaudējiet pašcieņu un vienmēr apzinieties savas profesijas vērtību!”

Pasākuma laikā pieci darbinieki tika apbalvoti arī ar Atzinības rakstiem par izcilu veikumu vispārējās aprūpes māsas profesijā, iesaisti māsu izglītībā un pētniecībā. Atzinības rakstus saņēma: Ella Grahoļska, Asinsvadu ķirurģijas nodaļa vispārējā aprūpes māsa; Elīna Languša, Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvais dienesta vecākā infekciju kontroles māsa; Ingrīda Gerharde, Rehabilitācijas medicīnas centra virsmāsa; Dagnija Brutāne, Daudzprofilu dienas stacionāra virsmāsa un Evita Lause-Daģe, Uroloģijas nodaļas virsmāsa. Apsveicam!

Atzīmējot Starptautisko māsu un vecmāšu dienu, Stradiņa slimnīca 2022.gadā aizsāka jaunu tradīciju – ikgadēju apbalvojumu Stradiņu lepnums, ar mērķi  izcelt profesionālas, zinošas un pieredzējušas slimnīcas māsas un vecmātes, kuras uzlabo sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā arī veicina slimnīcas attīstību un ceļ tās reputāciju sabiedrībā.  

Apbalvojums Stradiņu lepnums tiek piešķirts izvērtēšanas kārtībā – kandidātus balvas saņemšanai izvirza slimnīcas struktūrvienības, pārstāvot sava kolektīva viedokli, savukārt balvu saņēmējus apstiprina speciāli šim pasākumam izveidota apbalvojuma komisija. Šogad apbalvojums Stradiņu lepnums notika jau trešo reizi.

Foto ieskats apbalvošanas pasākuma pieejams šeit.

Jaunākie raksti

2024.gada 16.jūnijā tiek atzīmēta Medicīnas darbinieku diena

2024.gada 16.jūnijā tiek atzīmēta Medicīnas darbinieku diena

Stradiņa slimnīca iesniedz tiesā pirmo prasību pret SIA “Velve”

Stradiņa slimnīca iesniedz tiesā pirmo prasību pret SIA “Velve”

Norvēģijas profesores vizīte Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā

Norvēģijas profesores vizīte Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā