Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Stradiņa slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļai pieci gadi

08.04.2024

Šodien, 2024.gada 8.aprīlī, aprit pieci gadi, kopš Stradiņa slimnīcā darbojas Paliatīvās aprūpes nodaļa – no 2019. līdz 2023.gadam paliatīvās aprūpes pakalpojumu saņēmuši vairāk nekā 2500 pacientu. Paliatīvā aprūpe ir būtisks atbalsts, jo tā piedāvā visaptverošu aprūpi un atvieglo pacienta fizisko un emocionālo labsajūtu.

Stradiņa slimnīcā 2019.gada 8.aprīlī tika atvērta jauna nodaļa – 59.Paliatīvās aprūpes nodaļa. Šo piecu gadu laikā ir apstiprinājies, ka paliatīvās aprūpes nodaļa ir ļoti nepieciešama struktūrvienība Stradiņa slimnīcā. Tās galvenais uzdevums un mērķis ir uzturēt pēc iespējas augstāku dzīves kvalitāti pacientiem, jo ikviens cilvēks ir pelnījis saņemt piemērotu un cieņpilnu aprūpi, saglabājot iespējamo labāko dzīves kvalitāti.

Stradiņa slimnīcā paliatīvās aprūpes pakalpojumi tiek nodrošināti stacionārā – no 2019. līdz 2023.gadam slimnīcā paliatīvās aprūpes pakalpojumus saņēmuši 2584 pacienti, no kuriem divi procenti ir vecuma grupā no 20 līdz 40 gadiem; 14% – vecuma grupā 41–60 gadi; 46% – vecuma grupā 61–80 gadi un 38% paliatīvās aprūpes pakalpojumu saņēmušu vecumā no 81 un vairāk gadiem. Paliatīvās aprūpes nodaļas jaunākajam pacientam fiksēti 27 gadi, taču vecākajam – 103 gadi.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis uzsver: "Paliatīvā aprūpe Latvijas veselības aprūpes sistēmā ir būtiska un neatņemama sastāvdaļa, kas uzlabo pacienta dzīves pēdējās dienas, sniedzot cieņpilnas rūpes. Tā ir atbilstoša attieksme pret pacientu un piederīgajiem, sniedzot atbalstu ģimenei un tuviniekiem. Lai arī paliatīvās aprūpes pakalpojumi tiek nodrošināti, jomu nepieciešams vēl attīstīt un pilnveidot valstiskā līmenī, lai uzlabotu pakalpojuma pieejamību un aprūpes nepārtrauktību. Mums ir jāuzņemas atbildība par paliatīvajiem pacientiem, kuriem tik ļoti nepieciešams šāds pakalpojums – nedrīkstam rūpes uzlikt uz tuvinieku pleciem.”

Nereti paliatīvās aprūpes pacienti un viņu tuvinieki ir nomākti, piedzīvo nemieru un eksistenciālas krīzes – šādās situācijās slimības dēļ ir grūti saskatīt dzīves jēgu, jo ir būtiski mainījušies ikdienas paradumi un ierobežota spēja strādāt. Lai pacientiem un viņu tuviniekiem sniegtu nepieciešamo atbalstu, Paliatīvās aprūpes nodaļa veiksmīgi sadarbojas arī ar citām slimnīcas struktūrvienībām un sadarbības partneriem, piesaistot tādus speciālistus, kā kapelānes, sociālos darbiniekus, psihologus, fizioterapeitus un uztura speciālistus.

Paliatīvās aprūpes nodaļa sirsnīgi pateicas visiem kolēģiem un sadarbības partneriem par to, ka kopīgiem spēkiem tiek sniegta nepieciešamais atbalsts, rūpes un palīdzība paliatīvās aprūpes pacientiem un viņu tuviniekiem!

Jaunākie raksti

Stradiņu lepnums – 2024 apbalvošanas ceremonijā apbalvotas labākās Stradiņa slimnīcas māsas

Stradiņu lepnums – 2024 apbalvošanas ceremonijā apbalvotas labākās Stradiņa slimnīcas māsas

Izveidots tīmekļa resurss vēža pacientiem un viņu tuviniekiem – “Pacientu akadēmija”

Izveidots tīmekļa resurss vēža pacientiem un viņu tuviniekiem – “Pacientu akadēmija”

Godinot māsu un vecmāšu profesiju, Stradiņa slimnīcā nedēļas garumā notiek dažādas aktivitātes; 15.maijā – bezmaksas konsultācijas iedzīvotājiem

Godinot māsu un vecmāšu profesiju, Stradiņa slimnīcā nedēļas garumā notiek dažādas aktivitātes; 15.maijā – bezmaksas konsultācijas iedzīvotājiem