Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu

03.07.2024

Lai nodrošinātu mediķiem un visiem citiem interesentiem ātru un viegli pieejamu piekļuvi aktuālākajām antibiotiku terapijas rekomendācijām, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) Antimikrobiālās rezistences (AMR) kompetences centrs izveidojis jaunu mājaslapu un mobilo lietotni. Rekomendācijas izstrādātas antibiotiku empīriskās terapijas uzsākšanai Latvijas slimnīcās, ņemot vērā lokālos epidemioloģiskos datus, antibakteriālo līdzekļu pieejamību un iespējamās izmaksas.

Antibiotiku rezistence ir pieaugoša globāla problēma, kas apdraud sabiedrības veselību. Visbiežāk baktēriju izturību pret medikamentiem veicina nepareiza un pārmērīga antibiotiku lietošana, kas var novest pie efektīvu ārstēšanas iespēju trūkuma.  

Lai nodrošinātu ātru un viegli pieejamu piekļuvi aktuālākajām antibiotiku terapijas rekomendācijām vienuviet, AMR kompetences centrs ir izveidojis jaunu mājaslapu un mobilo lietotni. To satura izstrādāšanā ir piedalījušies infektologi, mikrobiologi un farmaceiti gan no Rīgas, gan no reģionu slimnīcām. Rekomendācijas ir izstrādātas, lai palīdzētu Latvijas slimnīcām uzsākt antibiotiku empīrisko terapiju, balstoties uz lokālajiem epidemioloģiskajiem datiem, medikamentu pieejamību un izmaksām. Jaunā platforma ļaus mediķiem efektīvāk pieņemt lēmumus par nepieciešamo terapiju, uzlabojot pacientu aprūpi un samazinot nepareizas antibiotiku lietošanas risku.

Lai gan rekomendācijas primāri ir par stacionāro ārstēšanu mediķiem, ar mājaslapā un mobilajā lietotnē esošo informāciju var iepazīties jebkurš interesents, un tās būs noderīgas arī citu jomu speciālistiem, piemēram, farmaceitiem. Jāņem vērā, ka antibiotiku rekomendācijas neaizstāj kritisku klīniskās situācijas analīzi, un šaubu gadījumā aicinām konsultēties ar ārstu – speciālistu.

Jaunā mājaslapa ir pieejama šeit: https://amrcentrs.lv/category/slimnica.

Lietotāji var atrast mobilo lietotni, meklējot pēc nosaukuma "Antibakteriālā terapija" App Store un Google Play Store. Gadījumā, ja mobilo lietotni neizdodas atrast pēc nosaukuma, to iespējams lejupielādēt te:

Tehniskais un IT atbalsts mājaslapas un aplikācijas izstrādē tika nodrošināts ar STRAMA organizācijas Zviedrijā palīdzību. Centrs izsaka pateicību visiem, kas piedalījās antibiotiku terapijas rekomendāciju veidošanā, kā arī mājaslapas un mobilās lietotnes tapšanā. Ja jums ir jautājumi, ieteikumi vai komentāri, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pasta adresi amrcentrs@gmail.com  vai elina.selicka@stradini.lv.

AMR kompetences centrs arī turpmāk turpinās darbu, lai nodrošinātu augstas kvalitātes informāciju un atbalstu veselības aprūpes speciālistiem cīņā pret antimikrobiālo rezistenci Latvijas slimnīcās.


Par Antimikrobiālās rezistences kompetences centru

AMR kompetences centrs izveidots ar mērķi koordinēt un uzlabot cīņu pret AMR Latvijas slimnīcās, veicinot sadarbību starp ārstniecības iestādēm, valsts pārvaldes iestādēm un starptautiskajiem partneriem. Centrs darbojas, lai paaugstinātu sabiedrības izpratni par AMR riskiem un nepieciešamību rīkoties atbildīgi, izmantojot antibiotikas.

Sabiedrības veselības pamatnostādnēs 2021.-2027.gadam noteikti pieci rīcības virzieni, no kuriem kā otrais rīcības virziens izvirzīts infekciju izplatības mazināšana, kas iekļauj arī cīņu pret AMR. Tāpat arī, lai veicinātu atbildīgu antibiotiku jeb antimikrobiālo līdzekļu lietošanu sabiedrībā un veselības aprūpē, kā arī veterinārmedicīnā, Veselības ministrija sadarbībā ar Zemkopības ministriju ir apstiprinājusi un ieviesusi “Antimikrobiālās rezistences ierobežošanas un piesardzīgas antibiotiku lietošanas plānu “Viena veselība” 2023.-2027. gadam, kas ir turpinājums iepriekšējos gados uzsāktajiem pasākumiem.

Jaunākie raksti

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu

Latvijā radīts mākslīgā intelekta risinājums Stradiņa slimnīcas ārstiem palīdzēs atpazīt insultu

Latvijā radīts mākslīgā intelekta risinājums Stradiņa slimnīcas ārstiem palīdzēs atpazīt insultu