Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Ekonomisko lietu tiesa nosaka ekspertu piesaisti, lai konstatētu SIA “Velve” veikto būvdarbu defektus Stradiņa slimnīcas A korpusa būvniecībā

31.05.2024

Ekonomisko lietu tiesa noteikusi ekspertu piesaisti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) A korpusa būvniecības defektu konstatācijai. Ar tiesas lēmumu Stradiņa slimnīcu ekspertīzes veikšanā pārstāvēs nozares vadošie eksperti būvniecības un mikoloģijas jomā no Latvijas un Vācijas.

Ekonomisko lietu tiesā par pierādījumu nodrošināšanu pirms prasības celšanas tika skatīta abu pušu pieteikto ekspertu piesaistes iespēja. Stradiņa slimnīca apšauba SIA “Velve” pieteikto ekspertu objektivitāti un kompetenci. Tomēr nav strīda, ka ekspertīzes šajos procesos ir nepieciešamas, un, visdrīzāk, nākotnē tiks pieprasītas un nodrošinātas vēl vairākas un dažādas ekspertīzes.

“SIA “Velve” pieļauto defektu, pārkāpumu un problēmu ir ļoti daudz. Neskatoties uz slimnīcas norādēm un prasībām, tās ilgstoši tika ignorētas, būvniekam nevēloties vai nespējot novērst būvniecībā pieļautos defektus, pieļaujot tos atkārtoti un būtiski kavējot būvdarbus  termiņus. Viens no uzskatāmākajiem piemēriem, protams, ir pelējums, kas tika konstatēts jau pirms vairākiem gadiem. Stradiņa slimnīca uzskata, ka ekspertīze neapšaubāmi palīdzēs konstatēt SIA “Velve” būvdarbu defektu apjomu, cēloņus, novēršanas labākos paņēmienus un izmaksas, kā arī saprast kopējo slimnīcai nodarīto zaudējumu apmēru,” uzsver Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis.

Jaunākie raksti

2024.gada 16.jūnijā tiek atzīmēta Medicīnas darbinieku diena

2024.gada 16.jūnijā tiek atzīmēta Medicīnas darbinieku diena

Stradiņa slimnīca iesniedz tiesā pirmo prasību pret SIA “Velve”

Stradiņa slimnīca iesniedz tiesā pirmo prasību pret SIA “Velve”

Norvēģijas profesores vizīte Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā

Norvēģijas profesores vizīte Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā