Šā gada 22. maijā Stradiņa slimnīcā notiks valsts pētījumu programmas 1. projekta „Aterosklerozes patoģenēzes un klīnisko izpausmju, cilmes šūnu un biomateriālu pētniecība" pārskata seminārs. Semināra norises vieta Latvijas Kardioloģijas centra Konferenču zāle, sākums pulksten 13.00.
Semināra programma
P. Stradiņš, M. Kalējs "Aortasvārstuļa ķirurģiska un transkatetra ārstēšana Latvijā"
A. Ērglis, I. Narbute, S. Jēgere "Aterosklerozekoronāro artēriju bifurkāciju bojājumos - intravaskulāro metožu ekspertīze"
G. Latkovskis, I. Urtāne "Personlizētā pieeja klopidogrela hipore aktivitātes pārvarēšanai"
V. Dzērve, I. Kukulis "Asinsrites regulācijas centrālo un vietējo mehānismu analīze slimniekiem ar multifokālu artēriju aterosklerozi"
E. Jakobsons, I. Čakstiņa "Ar nanodaļiņām lādētu šūnu kultūru izveide"
Savukārt šā gada 15. jūnijā, plkst. 15.00 plānots programmas 5. projekta „Uz vēža cilmes šūnāmmērķētu pretvēža zāļu izstrāde" pārskata seminārs. Tas notiks Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Rātsupītes ielā 1.
Semināra programma
Aija Linē „Apskats par jaunākajām tendencēm un atziņām vēža cilmes šūnu pētniecībā pasaulē"
Lāsma Ivanova „CAIX loma plaušu vēža cilmes šūnu fenotipa veidošanā hipoksijas apstākļos"
Edgars Endzeliņš „Krūts vēža primāro šūnu kultūru iegūšana un fenotipa raksturošana"
Katrīna Ērenpreisa „Aktuālā problēma: šūnas novecošanās un vēzis"
Pēteris Trapencieris „Selektīvu CAIX un CAXII inhibitoru dizains un sintēze"
Programma "Jaunu profilakses, ārstniecības, diagnostikas līdzekļu un metožu, biomedicīnas tehnoloģiju izstrāde sabiedrības veselības uzlabošanai" tiek īstenota no 2010. gada līdz 2013. gadam. Programmu finansē LR Izglītības un zinātnes ministrija. Tās mērķis ir ar klīniskās medicīnas, molekulārās ģenētikas un šūnu bioloģijas, kā arī ar medicīnas ķīmijas un farmācijas metožu palīdzību multidisciplināra pētnieku konsorcija ietvaros radīt jaunas personalizētās medicīnas tehnoloģijas un ārstēšanas līdzekļus sabiedrības veselības uzlabošanai. Programmas ietvaros tiek īstenoti deviņi projekti.