Šā gada 10. aprīlī Latvijas Organiskās sintēzes institūtā (LOSI) norisinājās valsts pētījumu programmas (VPP) Nr. 4 „Jaunu profilakses, ārstniecības, diagnostikas līdzekļu un metožu, biomedicīnas tehnoloģiju izstrāde sabiedrības veselības uzlabošanai" 3. projekta „Diabēta komplikāciju izpēte un kardiovaskulāro preparātu bioloģiskā aktivitāte" pārskata seminārs.
Seminārā 3. projekta vadītājs, LOSI direktora vietnieks, Dr. Osvalds Pugovičs iepazīstināja ar projekta 2. posmā paveikto, kā arī ar nākamā projekta posmā paveicamajiem uzdevumiem. Iepriekšējā projekta periodā, 2011. gadā 3. projekta ietvaros veiktas 9 publikācijas, izstrādāti 5 kvalifikācijas darbi, kā arī veikti 7 izpētes darbi.
Interesantus un saistošus ziņojumus par projekta ietvaros veiktajiem pētījumiem sniedza trīs projekta dalībnieki. Dr. Edgars Lapiņš prezentēja pētījumu „Karnitīna nozīme diabēta komplikāciju klīniskajā attīstībā un farmakoloģiskās korekcijas iespējas", Dr. Nikolajs Sjakste iepazīstināja ar diabētiskās NO pārprodukcijas attīstības mehānismiem un to koriģēšanas iespējām, savukārt pētnieku grupas pētījumu „Jaunākais par nodrošinājumu ar jodu Latvijā" prezentēja Dr. Ilze Konrāde. Ar ziņojumu prezentācijām iespējams iepazīties VPP BIOMEDICINE mājas lapā --- > šeit.
Seminārā piedalījās pārstāvji no LOSI, Stradiņa slimnīcas, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un AS Grindeks.
Programma "Jaunu profilakses, ārstniecības, diagnostikas līdzekļu un metožu, biomedicīnas tehnoloģiju izstrāde sabiedrības veselības uzlabošanai" tiek īstenota no 2010. gada līdz 2013. gadam. Programmu finansē LR Izglītības un zinātnes ministrija. Tās mērķis ir ar klīniskās medicīnas, molekulārās ģenētikas un šūnu bioloģijas, kā arī ar medicīnas ķīmijas un farmācijas metožu palīdzību multidisciplināra pētnieku konsorcija ietvaros radīt jaunas personalizētās medicīnas tehnoloģijas un ārstēšanas līdzekļus sabiedrības veselības uzlabošanai. Programmas ietvaros tiek īstenoti deviņi projekti.